Main Menu

Każdemu rodzicowi zależy na jak najlepszym rozwoju jego dziecka. Dlatego każdy powinien pamiętać o tym, aby wspierać dziecko jak najczęściej. Dzięki temu dzieci wiedzą, że rodzice w nie wierzą oraz same zaczynają wierzyć w siebie oraz w to, że może im się udać zrealizować ich cele.

Ważne jest to, aby umieć to pokazywać dzieciom, tak żeby miały w nas największe wsparcie. Warto więc zachęcać dzieci do podejmowania wyzwań, nawet jeżeli nie uda im się osiągnąć celu, to nauczą się czegoś nowego, ale także nauczą się przegrywać i wyciągać konsekwencje ze swoich porażek.

Można zacząć od małych kroków, na przykład można uczciwie załóżmy grać z naszymi dziećmi w różne gry (oczywiście na odpowiednim dla nich poziomie) i grać uczciwie. Najgorzej jest bowiem oszukiwać dziecko i za każdym razem przegrywać, ponieważ wtedy nie uczymy dzieci jak radzić sobie w sytuacjach kiedy przegrają lub coś im nie wyjdzie, a wiadomo, na takie sytuacje dobrze jest być przygotowanym. Nasze dzieci nie będą grały w gry tylko z rodzicami, ktoś inny może z nimi wygrać i muszą być na to gotowe.