Main Menu

kinoKażdy kto ma przynajmniej jedno dziecko, wie jak ciężko czasami jest skupić jego uwagę na jednej rzeczy. Warto jednak próbować, żeby nauczyło się, że są sytuacje, w których czasami trzeba cierpliwie czekać.

teatrŻyjemy w czasach kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani, zawsze na wszystko mamy za mało czasu. Z badań wynika, że ludzie czytają coraz mniej, a ortografia jest zmorą coraz większej liczby osób. Warto więc zatrzymać się choć na chwilę, znaleźć czas dla siebie oraz na przyjemności.

bizancjumSztuka bizantyjska jest połączeniem sztuki greckiej oraz rzymskiej, wywodzi się z zamierzchłej sztuki starochrześcijańskiej. Właściwością reprezentatywną jest bogactwo dekoracji. Rozkwit tej sztuki ma prężne więzi z polityką cesarstwa bizantyjskiego.

oltarzSztuka gotycka to głównie czasy od XIII do XV wieku. To, co cechowało ten czas to przeczucie lekkości budowli, a równolegle poczucie powagi. To wszystko to właśnie dzięki przeznaczeniu fial, ostrołuków, rozet, a także portali oraz szczegółów to właśnie dzięki jakim obiekty osiągały stabilność.