Main Menu

urbex 20W razie gdy oklepany urlop to za mało, interesującym sposobem zagospodarowania czasu może stać się UE (urban exploration). To względnie nowa sfera turystyki, która polega na poznawaniu miejsc nieprzystępnych, przede wszystkim opuszczonych pustostanów: domostw, szpitali, sanatoriów, przejść podziemnych oraz kanałów. Zwiedzający docierają również do niedostępnych zazwyczaj przestrzeni, znajdujących się we wciąż działających budynkach użyteczności, odkrywają maszynownie, szyby wind, poddasza, albo kondygnacje, które są nieużytkowane.

tattoo2Jednym z ciekawszych pomysłów na biznes może być studio tatuażu i piercingu. To branża, która rozwija się naprawdę dynamicznie i pozwala znaleźć zajęcie osobom o artystycznym zacięciu: absolwentom Akademii Plastycznych i innym artystom. Jednak tatuowanie to nie tylko możliwość tworzenia sztuki – trzeba spełnić szereg warunków, by studio przynosiło dochody.

zabytek10Wybierając się na wycieczkę albo urlop, zazwyczaj postanawiamy zwiedzać. Oglądamy wówczas nie tylko zawartość muzeów, lecz i architekturę. Zachwyca nas twórczość projektantów i budowlańców.

muzyka09Jak świat szeroki, niełatwo byłoby odszukać osobę, która nie byłaby zainteresowana kiedyś muzyką. Muzyka towarzyszy nam wszędzie i już od najmłodszych lat możemy zetknąć się z rytmami. W tym momencie rodzajów muzycznych istnieje ogrom, i nierzadko różnią się od siebie tak ogromnie, aż trudno zakładać, żeby pochodziły z jednego pnia.