Main Menu

galeria9Należy dbać o to, aby maluchy już od najmłodszych lat stykały się z artyzmem. Z tego powodu muzea coraz częściej organizują lekcje dla szkół i zapraszają do swojej siedziby zorganizowane grupy składające się z uczniów. To jest doskonały pomysł, aby wykorzystać taką możliwość.

przyszlosc16

Ludność lubi bawić się w przepowiadanie przyszłości. O tym powstaje wiele filmów. Na nieszczęście, te wyobrażenia rzadko możemy nazwać łaskawymi... Przeważnie są szare i smutne, ziemia zniszczona, a ludzie smutni. Jakie są wyobrażenia o przyszłości w popkulturze?

Csztuka terapiazy muzyka ma wpływ leczenie bólu przewlekłego? Czy może wpłynąć na leczenie migreny? Jak reagują chorzy w trakcie rekonwalescencji na wybraną, ulubioną muzykę w placówkach tj. klinika leczenia bólu? Czy muzyka może w niewielkim stopniu uśmierzyć ból nowotworowy?

Śmierć śledzi poczynania bohaterów w książkach od niepamiętnych lat. Ma się z nią styczność w Biblii, w twórczości poetów wszelkich epok. Pytanie: „co jest po przekroczeniu granicy między życiem a śmiercią?” przez cały czas dręczy człowieczeństwo. W różnorodnych kulturach stworzono przeróżne metody grzebania zmarłych.