Main Menu

Jak wiemy, sztuka może dotyczyć bardzo różnych zagadnień w naszym życiu. Spotykamy się z nią tak naprawdę każdego dnia, jak już można było tu przeczytać, nawet w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Natomiast sztuką jest też urządzenie mieszkania i wie o tym każdy, kto kupił mieszkanie w stanie deweloperskim.

Do pełnego urządzenia domu musimy wczuć się w malarza, który odpowiednio rozmieszcza kolory na płótnie, aby stworzyć idealny obraz. Oczywiście jeżeli sami będziemy przeprowadzać wszystkie prace związane z remontem, to warto wcześniej sprawdzić ceny produktów w sklepach stacjonarnych i porównać je ze sklepami internetowymi, może się okazać, że na przykład na drabinie zaoszczędzimy nawet kilkanaście złotych, więc przy dużych zakupach oszczędność będzie jeszcze większa.

Dopiero kiedy zaczynamy przygodę z remontem widzimy jak wiele ważnych decyzji musimy podjąć. Już samo wybranie kolorów do naszego mieszkania to nie lada wyzwanie. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, że wszystko musi się jakoś komponować. Jest to szczególnie trudne dla osób, które nie mają mocno rozwiniętej wyobraźni i nie są w stanie sobie wyobrazić jak poszczególne elementy będą się ze sobą komponowały.

Musimy też przeliczyć, czy rzeczywiście opłaca się wszystko robić samemu, czy lepiej będzie wynająć kogoś do niektórych prac. Wiadomo, że kiedy chcemy żeby nasze mieszkanie wyglądało dobrze, to staramy się robić wszystko zgodnie ze sztuką. Natomiast na przykład podczas urządzania kuchni, kiedy chcemy wyłożyć kafelki, może się okazać, że trzeba będzie je przyciąć, dlatego w takiej sytuacji trzeba się zastanowić, czy taniej będzie nam kupić maszynkę do cięcia płytek i trzymać ją później z innymi narzędziami, czy jednak lepiej wynająć do tego pracownika, który przyjdzie ze swoim sprzętem.

Jednak najważniejsze jest to, aby całe mieszkanie ładnie się prezentowało, a poszczególne pomieszczenia komponowały się w całość. Dlatego tak istotny jest dobór kolorów. Możemy zaczerpnąć inspiracji ze sztuki – na wielu obrazach możemy zobaczyć nietypowe połączenia kolorów i się do nich przekonać, albo wymyślić jakieś własne, które będą nam odpowiadały.