Main Menu

ksiazkiSport jest to wątek nieobcy ludzkości od niepamiętnych czasów, nie można więc policzyć, ile tomów na ten temat stworzono.

Podrodzajów tego typu literatury istnieje mnóstwo, czasami książki są autobiografiami znanych sportowców, kolejne są poradnikami dla zaczynających przygodę ze sportem osób, startujących w danej dyscyplinie.

Podobna publikacja ma szansę być również interesującą prozą przygodową, jeśli przykładowo przedstawia ona sposoby na przeżycie w trudnych okolicznościach pogodowych grupy himalaistów albo jest ona na przykład o doświadczeniach dzieciaków na obozie narciarskim i ciekawych zdarzeniach podczas zjazdów ze stoków. Swoją drogą super myślą może być nagranie aparatem jazdy na nartach na stoku, ekstremalnych skoków, bądź też normalnego zjazdu dla relaksu, a potem podsunięcie własnego wideo któremuś autorowi, który nie będzie musiał wychodzić z domu, aby napisać świetny poradnik.

Pozycje na temat sportu mają możliwość być mniej lub bardziej wciągające. Te, wymyślone przez coacha, który jedynie podkreśla w każdym rozdziale istotę treningu, niekoniecznie mogą zwalić z nóg. Inne, na przykład w formie podręczników, również mają szansę nie spełnić oczekiwań odbiorcy. Aczkolwiek chwytając za biografię pięściarzy, bijących się od małego na podwórkach, książkę o światowej sławy futbolistach, tonących w dobrobycie, bądź też o narciarzach, tych, co zjeżdżają z kamerami ze stoków w rozmaitych warunkach pogodowych, a w górach staczali walkę o przetrwanie – takie opowieści muszą być fascynujące!

wspinanie zimaNim się więc wybierze publikację o sporcie, należy sobie uświadomić, jakich cech się od niej oczekuje. Jeżeli chcemy emocji – warto wybrać historię himalaistów albo powieść o narciarstwie wysokogórskim, które definiuje się, że jest on powiązaniem wspinaczki górskiej, chodzenia w pełnym osprzęcie oraz powrotu stokami w trakcie rozmaitej pogody. Jeżeli marzy się o skoku na nartach, ale nie ma się odpowiedniego doświadczenia aby się wypróbować – lektura biografii na temat takiego sportu w połączeniu z obejrzeniem nagrania z kamery ze stoku musi usatysfakcjonować każdego spragnionego ekstremalnych przeżyć mola książkowego.