Main Menu

kinoKażdy kto ma przynajmniej jedno dziecko, wie jak ciężko czasami jest skupić jego uwagę na jednej rzeczy. Warto jednak próbować, żeby nauczyło się, że są sytuacje, w których czasami trzeba cierpliwie czekać.

Warto na przykład próbować z zabieranie dzieci do kina. Jest to dla nich rzecz przyjemna – mogą obejrzeć ulubioną bajkę na dużym ekranie – będzie to dla nich zawsze coś nowego. Co więcej, żeby zobaczyć ją do końca będą musiały grzecznie siedzieć na swoim miejscu.

Nie musimy się martwić, że będziemy przeszkadzać innym jeżeli nasze dziecko będzie zbyt głośno komentowało film, ponieważ możemy wybrać się na seans specjalny dla dzieci. Dzięki temu inni uczestnicy seansu będą wyrozumiali na humory naszego malucha. Warto to robić, ponieważ dziecko uczy się zachowywania w różnych sytuacjach, nie tylko w domu.

Zawsze też będziemy wdrażać odpowiednie nawyki, na przykład żeby dziecko podziękowało sprzedawcy za bilet. Kto wie, może nawet nasze dziecko zaprzyjaźni się z innym, które przyjdzie na ten sam seans. Zawsze warto organizować swoim pociechom takie wypady. Można też poprosić na przykład babcię, czy ciocię, żeby zabrała nasze dziecko do kina, przy innej osobie niż rodzić, dziecko może się nawet okazać grzeczniejsze.